Депо обрізає дроти!

Депо обрізає дроти!

До уваги суб’єктів господарювання, фізичних та юридичних осіб, які розмістили у приватних чи виробничих потребах волоконно-оптичний кабель на електроопорах КП “Електроавтотранс” Івано-Франківської МТГ!

З липня 2022 року комунальне підприємство “Електроавтотранс”, на балансі якого є не лише електро- та автотранспорт, а й електроопори, на яких розташовані тролейбусні лінії маршрутів №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7 і 10, а також опори майбутньої тролейбусної лінії по маршруту: вул. Мазепи – вул. Гурика – Південний Бульвар – Північний Бульвар, проводитиме демонтаж усіх !!! сторонніх кабельних ліній.

Чимало франківців нехтують правилами благоустрою в нашій громаді, законами, діючими наказами та правилами, й самовільно, без затвердження технічних умов підприємством та укладення договору з доступу до електроопор, встановлюють волоконно-оптичну лінію на опорах на власний розсуд, завдаючи шкоди майну.

КП «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради, керуючись Законом України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», надає право доступу до опори контактної мережі: для розміщення телекомунікаційного обладнання та з виробничою метою для підвіски кабелю живлення та для прокладання кабельної лінії у приватних потребах.


Що потрібно, щоб отримати технічні умови та укласти договір з доступу до електроопори?

Замовник звертається із заявою до підприємства про намір експлуатувати опори контактної мережі. В заяві замовник прописує вказує номер опори, точну кількість опор і адресу розміщення. До Заяви додає ситуативну схему підвісу ВОК/ВОЛЗ.

Технічний відділ підприємства, керуючись ЗУ «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», розробляє технічні умови згідно із заявою замовника.

Відділ бухгалтерського обліку та економічної роботи, керуючись ст. 17 ЗУ «Про доступ до об’єктів будівництва…», проводить розрахунок та надає калькуляцію до кожного договору з розробки та видачі технічних умов (вартість не може перевищувати 50 відсотків мінімальної заробітної плати, яка визначається законом станом на 1 січня поточного року) та договору з доступу на використання опор контактної мережі (вартість не може перевищувати 0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за доступ до однієї опори контактної мережі в місяць).

Плата за доступ до однієї опори контактної мережі з метою розміщення телекомунікаційного обладнання становить 350 грн. 00 коп. з ПДВ в місяць. Прейскурант вартості послуг затверджується директором та головним бухгалтером підприємства.

Прохання до франківців, які самовільно, у приватних потребах чи виробничих цілях, розмістили ВОК на електроопорах КП “Електроавтотранс”, звернутися із заявкою про надання технічних умов та укладення Договору з доступу за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна, 40, відділ інформаційних систем, тел. 58-45-68. В разі відсутності дозволу на доступ до електроопор, які є на балансі КП “Електроавтотранс”, підприємством буде проведено демонтаж сторонніх кабелів.

Також доцільно нагадати наступне: ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», змінами до ст. 8 Закону України «Про рекламу» від 03.07.2018 р. № 3454 та відповідно до вимог Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Івано-Франківської міської територіальної громади, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради від 08.10.2019 р. № 1194 (зі змінами відповідно до рішень виконавчого комітету міської ради від 15.07.2020р. № 754, від 03.09.2020 р. № 941 та від 22.12.2020 р. № 1390), вимог Правил благоустрою м. Івано-Франківська, затверджених рішенням міської ради до Правил благоустрою м. Івано-Франківська, затверджених рішенням міської ради від 02.05.2018р., №106-19, в управлінні транспорту і зв’язку Івано-Франківської міської ради повідомляють, що в Івано-Франківській міській територіальній громаді діє заборона на розміщення реклами або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, а також на засобах та обладнанні (в тому числі на опорах) зовнішнього освітлення. Таке рішення прийняте з метою звільнення міського простору від значної кількості рекламоносіїв та збереження просторової композиції, а також задля підвищення безпеки дорожнього руху.

Це означає, що до розповсюджувачів реклами, винних у порушенні встановленого законодавством порядку розміщення реклами, будуть застосовуватись штрафи в порядку та розмірах, визначених частиною четвертою статті 27 Закону України «Про рекламу».

У разі виявлення фактів незаконного розміщення рекламних засобів та самовільного розклеювання оголошень на електроопорах, всі порушники благоустрою притягуватимуться до відповідальності. Така відповідальність визначена ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення і передбачає накладення штрафу:
♦ на громадян – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.);
♦ на посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).
♦ неоподатковуваний мінімум доходів громадян – грошова сума розміром у 17 гривень, встановлена Податковим кодексом України.

Демонтаж реклами має бути проведений власниками (законними користувачами) рекламних засобів самостійно за власний рахунок (окрім випадку, коли власника неможливо встановити).

Відтак, прохання до франківців, підприємців та рекламних компаній, які самовільно розмістили рекламні засоби чи розклеєні листівки, демонтувати їх з електроопор та в подальшому не розміщувати рекламу на міських електроопорах, адже усі вони будуть демонтовані відповідно до рішень виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Коментарі закрито.