Завідуюча медичного кабінету Тетяна Макар працює на КП «Електроавтотранс» багато років. Колись працювала за сумісництвом на пів ставки, і була одна-єдина. Зараз працює на повний оклад і має в підпорядкуванні ще шість медсестер.
Основна їх робота – це передрейсовий медичний огляд водія. Медсестри виходять на роботу позмінно, по дві людини у кожній зміні. Робота у них починається о 5 ранку. Один медик оглядає водіїв тролейбусів, інший – автобусів. На нашому підприємстві (вул. Тролейбусна, 40) працюють з 5 ранку до 9.30. Та додому звідти не йдуть, бо є перезмінка на вокзалі у диспетчерському пункті. Тут медики знову оглядають водіїв, які виходять на роботу в другу зміну.
«Спершу ми візуально дивимося на людину, питаємо чи є якісь скарги, записуємо в журнал, вимірюємо тиск. Якщо є необхідність, то міряємо алкоголь в крові алкотестером. У нас є професійні багаторазові на кожному з пунктів. І пульсометр теж є», – розповідає Тетяна Макар.
Водій обов’язково ставить свій підпис, що на момент огляду він добре себе почуває та готовий до керування. А медичний працівник – свій особистий штамп, а ще вказує фактичну годину, в якій відбувався огляд.
Як розповідає Тетяна Макар, є група ризику водіїв, які потенційно можуть вживати алкоголь напередодні. До них більш суровий підхід. Саме таким водіям роблять тести. Якщо підтверджується, то перше, що робить медик – це сповіщає про оказію начальника служби руху, щоб той на маршрут відправив водія з резерву.
Далі медик, аби не затримувати інших водіїв та їхні рейси, береться за огляд усіх наступних. Коли закінчує огляд інших, то складає акт на водія, який прийшов на роботу у неналежному стані. Може стати водію погано на лінії. Всяке буває – застуда, харчове отруєння абощо. Тож він дзвонить диспетчеру і повідомляє, що не може далі їхати. Тут теж виручає резервний водій.
«Ми – не лікарі, ми просто його відсторонюємо від роботи на цей день, – розповідає медична працівниця. – А далі водій звертається до сімейного лікаря чи, якщо йому стало легше, виходить на роботу».