Слюсар з ремонту рухомого складу Роман Кучук працює з пасажирським транспортом майже 30 років. Першою його роботою було тролейбусне депо, де працював до 2007 року.
Згодом перейшов у приватну фірму, втім чотири роки тому повернувся працювати, у вже перейменоване КП «Електроавтотранс». Працює на дільниці ТО2, займається техоглядом. Це скрупульозна робота, коли слюсарі розбирають «ходову» на частинки, а далі збирають назад.
– Ремонтую тролейбуси: ходову. Заміна гальмівних накладок, рульових тяг, – розповідає пан Роман. – Знімаємо колеса, дивимося, в якому вони стані, замінюємо, якщо є потреба. Також дивимося на гальмівні накладки. В тролейбусі основне – це рульове управління і гальма, тому що тролейбус випускається на лінію і все має бути справне.
Через пробіг у 20 тисяч кілометрів, тролейбус має бути на огляді. Адже відповідно до регламенту далі їхати не може, має ставати на ревізію. Це десь кожні 2-3 місяці, в залежності від пробігу. Короткий тролейбус – проходить огляд два дні, а з гармошкою – 3-4, залежить вже від самого тролейбуса.
– Буває різне. Зокрема, каже, зараз війна, тому можуть бути нюанси із запчастинами. Втім відділ постачання працює так, щоб запчастини завжди були.
Найцікавіше, те що Роман Кучук не має свого власного авто. Зізнається, що кермувати сам не мав ніколи бажання, а от «крутити» – це улюблена справа.
– Кожна людина має любити свою роботу, якщо вона її любить, то і відповідально до неї відноситься, а якщо не любить, то буде мучитися все життя, – підсумовує слюсар рухомого складу.