Мирослав Хромей на КП «Електроавтотранс» відповідає за процес навчання і підготовки водіїв тролейбусів 3-го класу. Організація навчання ділиться на професійно-теоретичну і практичну підготовку.
Після цього майбутній водій переходить до стажування, їзда з інструктором триває 140 годин. Далі водій виїжджає сам.
У 2020 році у законі змінився стандарт, відповідно до якого вчать водіїв тролейбусів. Тепер водіїв вчать не 720 годин, як раніше, а 320. Тому навчання тепер триває не 6 місяців, а всього лише 3. Втім тепер кожен, хто хоче стати водієм тролейбусу, мусить мати водійські права, раніше ця умова була відсутня.
«Зараз ми прирівняємося до будь-якого ліцею чи ПТУ, наша відмінність у тому, що ми лише одну професію даємо», – акцентує він.
Розповідає, що з кожним слухачем підприємство підписує угоду, а в ній є пункт, що слухач зобов’язується після навчання мінімум три роки працювати на підприємстві. Адже фінансові витрати на безкоштовне навчання окуповуються саме за цей час.
«І це правильний крок, – каже пан Мирослав, – ми це бачимо по останній, сьомій групі. В нас у 2021 році було 14 випускників і всі працевлаштовані. Зараз нам нові водії потрібні, скоро будемо мати новий транспорт. Та й у планах є відкриття нових маршрутів».
До навчального процесу водіїв залучені 12-14 людей. Всі вони є працівниками КП «Електроавтотранс», а в навчальному закладі викладають по сумісництву. В останній групі серед слухачів було 6 жінок і 8 чоловіків. В цій ймовірно теж буде багато жінок, зважаючи на ситуацію в країні.
«Вчитися і стати водієм – нескладно, залежить від кожного слухача та його бажання, – переконаний Мирослав Хромей. – Насправді це свідомий вибір професії, сюди ніхто не йде з примусу. Зазвичай до нас приходять люди, які вже десь попрацювали, мають з чим порівняти і хочуть мати графік, соцпакет та гарантовану зарплату щомісяця».