🚌 Контролер перевіряє не чек, а токен оплати
Багато людей усе ще хвилюються: а що робити, якщо контролер підійде, а я не маю чека чи підтвердження оплати?
Це хвилювання — марне. У транспорті контроль відбувається не так, як у магазині. Там ви показуєте чек, тут — контролер перевіряє вас іншим способом.
В руках контролера — спеціальний пристрій, схожий на невеликий валідатор. Він синхронізується із валідаторами в салоні тролейбуса чи автобуса. Контролер просто зчитує вашу картку або смартфон (якою була оплати) прикласти для валідатора контролера — і бачить, чи була оплата, і коли саме.
Ні SMS від банку, ні скриншоти додатку не є доказом. Більшість таких квитанцій за оплати поїздок в іншому транспорті (у чеку немає інформації про маршрут і час валідації) — усе вже записано в системі. Якщо ваш банк погодиться надавати вам квитанцію, в якій вказується час валідації і час списання, № маршруту та транспортного засобу – тоді можливо, на разі банки не надають таку інформацію в чек. Токен оплати фіксує всю цю інформацію та передає на ваш банк.
Якщо ви справді оплатили — це миттєво буде видно. Якщо ні — жодне повідомлення не допоможе.
Неважливо, платили ви телефоном чи фізичною карткою — контролер перевіряє саме токен оплати.
При перевірці прикладайте саме те, чим оплачували: якщо пластикова картка — то її, якщо телефон — то прикладіть саме той пристрій і ту картку в режимі оплати.
Система захищає чесного пасажира. Якщо ви дочекались зеленої галочки при валідації, здійснили всі необхідні дії — вам нема чого боятися.
А якщо випадково не встигли, не дочекались сигналу чи не зробили спроби оплатити — краще сказати про це відкрито. Контроль існує не для покарання, а для порядку й справедливості. Це як у магазині на касі: оплатили — товар ваш. А якщо ні… ви пішли і не оплатили … Ви зайшли і їдете, значить ви погодились оплатити цю послугу – це просто. Можливості і способи як мінімум три: інші валідатори, QR-коди, іншою карткою або у водія.
Усе це — не просто про оплату. Це — про довіру. Про відповідальність. Про культуру.
Валідатор у громадському транспорті — це не лише техніка. Це вияв поваги до пасажира й економія часу на оплату та поїздку — так само, як каса самообслуговування в магазині, що ґрунтується на довірі.
І ця довіра працює тоді, коли працюємо ми з вами — чесно, уважно, людяно.
Понад 5 років щодня тисячі людей здійснюють успішні оплати за проїзд банківськими картками.