2. Валідатор — як термінал на касі самообслуговування: довіра без паперового квитка

2. Валідатор — як термінал на касі самообслуговування: довіра без паперового квитка

🚌 Чому іноді оплата не проходить?

Трапляються випадки, коли банківську картку або телефон приклали неправильно — наприклад, занадто рано або під кутом, картку рухають перед зчитувачем валідатора на відстані 10–15 см, або тримали її біля валідатора, готуючись до оплати, якщо готуєте смартфон до оплати тримайте його 30-40 см. від валідвтора, інакше — система може не зчитати вашу дію. У результаті — токен не створено, і оплата не пройшла. Валідатор просто не розпізнав або не зрозумів, що ви хочете зробити — можливо, ви просто рухали руку із карткою повз.

Якщо на екрані біло-чорний екран, червоний хрестик і немає зеленої галочки — це лише неуспішна спроба, а не оплата.

Щоб дія була успішною, відведіть картку або телефон від валідатора хоча б на 30–40 см, зачекайте кілька секунд, а потім чітко, рівно, площиною прикладіть ще раз на 2–4 секунди. Усе — буквально за кілька секунд. Це як коли в магазині термінал просить: “Заберіть картку, повторіть операцію”.

Пам’ятайте, що після успішної оплати банківською карткою на валідаторі діє обмеження в 60 секунд на повторні спроби, щоб уникнути випадкового подвійного списання. Хочете оплатити за двох пасажирів, почекайте хвилину та повторіть успішну валідацію.

Проте, як і у магазині, довіру можна втратити. Буває і так, що з’являється червоний хрестик, а на екрані — повідомлення: «Картка заблокована», «У стоп-листі» або «PAN заблоковано». Це не технічна помилка. Це — наслідок хоча б однієї невдалої спроби оплати рахунку вашим банком раніше. Наприклад, коли на момент списання на картці не було коштів, або ваш банк відхилив операцію з інших причин. У таких випадках картка або пристрій, до якого вона прив’язана, потрапляє в спеціальний список блокування. І вже жоден валідатор не прийме цю картку, поки ситуація не буде вирішена через ваш банк — через списання неотриманих коштів вашим банком та платіжною системою.

Слід знати, що різні платіжні системи по-різному ставляться до таких випадків. MasterCard зазвичай дозволяє банку кілька разів спробувати списати оплату, навіть якщо вона не пройшла з першої спроби. А от VISA поводиться суворіше — одна невдала спроба може стати останньою. Це не добре й не погано — просто різні підходи до довіри між VISA, MasterCard та вашими банками.

Щоб уникнути таких ситуацій, достатньо дотримуватись простих правил. Завжди перевіряйте наявність коштів перед поїздкою. Скільки разів ви прикладали картку для оплати на валідаторі поїздки — стільки ж запитів на оплату буде надіслано.

Не тримайте картку біля валідатора завчасно — це не пришвидшує процес, а тільки плутає систему. Не робіть багато спроб поспіль, якщо не бачите зеленої галочки. І головне — дійте спокійно й уважно. Якщо оплата не проходить — спробуйте інший валідатор (у салонах комунального транспорту їх від 2 до 4) або скористайтеся іншим способом, наприклад, QR-квитком – сума однакова.

Валідатор на основі даних із вашої картки чи смартфона створює токен для оплати. Якщо дані не отримано повністю або картка заблокована — токен не буде створено.
Пам’ятайте: ви здійснюєте валідацію, а валідатор або підтверджує оплату, або її відхиляє.

eat

Коментарі закрито.