ПРАВИЛА

 

користування міським пасажирськимтранспортом (автобусним та електричним)у Івано-Франківській міській територіальній громаді

 

 

РІШЕННЯ від 26.08.2021р. № 1213 м. Івано-Франківськ Про затвердження Правил користування міським пасажирським транспортом (автобусним та електричним) у Івано-Франківській міській територіальній громаді.

Керуючись ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою удосконалення функціонування та експлуатації міського пасажирського транспорту в Івано-Франківській міській територіальній громаді.

  З М І С Т

 1.       Загальні положення

2.       Визначеннятермінів

3.       Порядок проїзду пасажирів та оплата транспортних послуг в міському пасажирському транспорті громадського користування

4.       Види електронних квитків. Продаж карток та електронних квитків

5.       Порядок реєстрації та виготовлення картки «Галка», користування карткою

6.       Обов'язки, права та відповідальність працівників перевізника

7.       Контроль оплати транспортних послуг пасажирами та відповідальність за безквитковий проїзд

8.       Обов'язки та права пасажирів міського пасажирського транспорт

9.       Перевезення ручної поклажі, велосипедів та дитячих візочків; живих домашніх тварин і птахів

10.   Інформування пасажирів

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила користування міським наземним пасажирським транспортом у місті Івано-Франківську та населених пунктах, що входять до Івано-Франківської міської територіальної громади (далі - Правила) визначають порядок проїзду міським автомобільним транспортом загального користування, тролейбусом та електробусом (далі – міський пасажирський транспорт), отримання транспортних послуг і їх оплати пасажирами, права та обов'язки пасажирів, а також взаємовідносини перевізника і пасажирів під час надання транспортних послуг.

2. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ

У цих Правилах терміни вживаються у таких значеннях:

Автоматизована система обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті Івано-Франківської МТГ (АСООП) – програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг та обліку пасажирів в транспорті за допомогою електронного носія. Складовими АСООП, зокрема, є реєстратори (валідатори, термінали), ручні реєстратори, бортова консольна система водія та ін.

3. ПОРЯДОК ПРОЇЗДУ ПАСАЖИРІВ ТА ОПЛАТА ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ В МІСЬКОМУ ПАСАЖИРСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ ГРОМАДСЬКОГО КОРИСТУВАННЯ

3.1. Будь-яка особа має право на користування послугами проїзду з дотриманням вимог чинного законодавства України та цих правил.

3.2. Кожному пасажиру надається право на проїзд, провезення ручної поклажі та/або багажу у міському пасажирському транспорті загального користування міста Івано-Франківська та населених пунктів, що входять до Івано-Франківської міської територіальної громади.

4. ВИДИ ЕЛЕКТРОННИХ КВИТКІВ.

ПРОДАЖ КАРТОК ТА ЕЛЕКТРОННИХ КВИТКІВ

4.1. Види електронних квитків:

4.1.1 транспортна картка «Галка» загальна» – надає пасажиру/-ці право на користування транспортною послугою на загальних умовах за встановленим тарифом;

4.1.2 пільгова та учнівська транспортна картка «Галка» – надає право пасажиру/-ці на користування транспортними послугами на безоплатній основі. Безоплатний проїзд у транспортному засобі не дає права на безоплатне перевезення багажу;

5. ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ТА ВИГОТОВЛЕННЯ КАРТКИ «ГАЛКА», КОРИСТУВАННЯ КАРТКОЮ

5.1. Порядок реєстрації та виготовлення транспортної картки «Галка»:

5.1.1. Реєстрація на отримання транспортної картки «Галка» загальна (персоніфікована) та студентська, здійснюється на сайті www.galcard.if.ua.

5.1.2.  Реєстрація на отримання транспортної картки «Галка»  пільгова здійснюється на сайті www.galcard.if.ua, а також в ЦНАПі (вул. Незалежності, 9) та Департаменті соціальної політики виконавчого комітету Івано-франківської міської ради.

6. ОБОВ'ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ПРАЦІВНИКІВ ПЕРЕВІЗНИКА

6.1. Робота персоналу міського пасажирського транспорту ґрунтується на таких основних принципах:

-         пріоритет прав і свобод людини і громадянина;

-         професіоналізм, компетентність, ініціативність, чесність, відданість справі;

-         персональна відповідальність за виконання службових обов'язків і дисципліни;

-         дотримання прав та законних інтересів пасажирів, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, органів місцевого самоврядування.

7. КОНТРОЛЬ ОПЛАТИ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ ПАСАЖИРАМИ У МІСЬКОМУ ПАСАЖИРСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ

7.1. Контроль оплати пасажирами проїзду та їх відповідальність

7.1.1. Перевірка наявності квитків у пасажирів та/або здійснення ними реєстрації електронного квитка в АСООП проводиться уповноваженими особами перевізника/оператора (контролерами, старшими контролерами) під час проїзду по маршруту.

 

8. ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА ПАСАЖИРІВ МІСЬКОГО ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

 

8.1. Правила поведінки пасажирів на зупинках та під час проїзду в міському пасажирському транспорті.

8.2. Обов’язки пасажирів міського пасажирського транспорту.

8.3. Пасажирам забороняється.

8.4. Пасажир/-ка має право.

 

9. ПЕРЕВЕЗЕННЯ РУЧНОЇ ПОКЛАЖІ, БАГАЖУ ВЕЛОСИПЕДІВ, ДИТЯЧИХ ВІЗОЧКІВ, ЖИВИХ ДОМАШНІХ ТВАРИН І ПТАХІВ

9.1. Пасажир/-ка має право безоплатно провозити зі собою ручну поклажу, одну пару лиж, один дитячий візок, одні санки, один велосипед у розібраному та упакованому стані.

9.2. До ручної поклажі належать предмети і речі незалежно від виду упакування розміри якого не перевищують 60х40х20 сантиметрів, вагою до 10 кілограмів включно, що легко переносяться і за своїми розмірами без труднощів розміщуються в салоні транспортного засобу на місцях, що призначені для розміщення ручної поклажі, або безпосередньо на колінах власника/-ці, або поруч на підлозі під сидінням, не загороджуючи прохід та не перешкоджаючи руху пасажирів у салоні транспорту. Збереження, цілісність та безпеку ручної поклажі забезпечує її власник/-ця.

10. ІНФОРМУВАННЯ ПАСАЖИРІВ

10.1. Пасажир/-ка має право на своєчасне отримання інформації про порядок надання транспортних послуг, порядок оплати та реєстрації проїзду, придбання та поповнення електронного квитка, розклади руху транспортних засобів, маршрутів громадського транспорту тощо, зателефонувавши в Управління транспорту та звязку, а у випадку, якщо це стосується роботи комунального транспорту - службу підтримки КП «ЕАТ» за номером: 0-800-301-190, або інших засобів електронного зв’язку (офіційні сторінки та групи у соціальних мережах, чати у месенджерах, офіційні інтернет-сторінки, тощо).