Тарифи на послуги перевезення

 

          На підставі рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 02.07.2021р. №972 "Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування м.Івано-Франківськ" КП Електроавтотранс інформує, що з 12 липня 2021 року тарифи на послуги перевезення в транспорті КП «Електроавтотранс» становлять:

-         транспортна картка «Галка» загальна в режимі одноразової поїздки – 6 грн.;

-         транспортна картка «Галка» студентська в режимі одноразової поїздки – 5 грн.;

-         разовий квиток у водія (готівковий) – 10 грн.;

-         банківська безконтактна картка – 8 грн.;

-         СМС-квиток – 8 грн.;

-         додаток Easy Wallet – 8 грн.;

-         штрафний квиток контролера – 200 грн.;

-         вартість транспортної картки «Галка» - 40 грн.

 

 

Цікаве про тролейбуси

 

                                                                                                         ***

Назва "тролейбус" має англійське коріння. Слово виникло від поєднання "trolley" - трамвайний вагон - і "bus" - автобус.

 

                                                                                                         ***

Перший тролейбус був створений в Німеччині інженером Вернером фон Сіменсом, ймовірно, під впливом ідеї його брата, який проживав в Англії доктора Вільгельма Сіменса, який опублікував її в 1880 році у виданні JournaloftheSocietyofArts (vol. XXIX, 1880-1, p. 574). Струмознімання здійснювалося восьмиколісним візком (Kontaktwagen), що котився по двох паралельних контактних дротах. Дроти розташовувалися досить близько один від одного, і при сильному вітрі нерідко стикалися, що призводило до коротких замикань. Експериментальна тролейбусна лінія довжиною 591 ярд, відкрита компанією Siemens & Halske в передмісті Берліна Галензее (Halensee) і діяла з 29 квітня по 13 червня 1882.

У тому ж році в США бельгієць Шарль Ван Депуле запатентував «тролейбусний ролик (коліщатко)» — струмоприймач у вигляді штанги з роликом на кінці. Більш надійний штанговий струмоприймач винайшов і 1888 року впровадив у трамвайній мережі Френк Спрейг (Frank J. Sprague). Але на тролейбус штанговий струмоприймач встановив лише 1909 року Макс Шиманн (Max Schiemann), і його система з численними удосконаленнями дійшла до нашого часу.

На початку XX століття тролейбуси існували тільки як допоміжний варіант для трамвайних шляхів, без перспективи використання в жвавих міських центрах, працюючи для «дедалі більшого, але роз'єднаного населення».

 

                                                                                                          ***

В Україні тролейбус вперше з'явився у Києві 5 листопада 1935 року на ділянці між пл. Дзержинського (нині Либідська площа) і пл. Л. Толстого. Рух відкрили 4 тролейбуси ЛК-5 виробництва КЗЕТ.

 

                                                                                                          *** 

Двоповерхові тролейбуси були широко поширені в багатьох європейських містах. У 1938 році в Москві експлуатувалися двоповерхові тролейбуси ЯТБ-3, однак перша ж зима показали їх недоліки: сніг та ожеледь ускладнювали керування важкою машиною і викликали її небезпечне розгойдування. Крім того, висота тролейбуса була обмежена висотою існуючої контактної мережі, розрахованої на звичайні тролейбуси, і низькі стелі створювали незручності пасажирам. Наприкінці 1939 року випуск ЯТБ-3 був припинений, і подальших спроб створення двоповерхових тролейбусів не робилося, хоча наявні примірники продовжували експлуатуватися аж до 1948 року.

129 років тому - 1 квітня 1890 року - дали патент на тролейбус у США. Його отримав бельгійський емігрант Шарль Ван Депуле.

Він створив "тролейбусний ролик" - струмоприймач. Мав вигляд штанги з роликом на кінці.

Цей струмоприймач знімав напругу з електропроводів за допомогою колеса і штанги, яку встановили на даху. Але тоді цей механізм не отримав широкого поширення.

Країною народження тролейбуса є Німеччина. У 1882 році "безрельсовий трамвай" спроектував інженер Вернер фон Сіменс. Тоді тролейбус називали "електромотом" скорочено від "електричного мотору". Транспорт мав вигляд звичайного возу, куди поміщались 4-5 людей без водія. Мав 2 електродвигуни потужністю 3 к.с. і швидкістю 12 км/год. На візок встановили противагу, щоб той не перекидався. Посередині "електромота" стояла щогла, яка з'єднувалась із кабелем. Електродвигун запускався синхронно з тяговим двигуном тролейбуса.

 

 

 Найдорожчі тролейбуси в світі курсують в ОАЕ в м.Абу-Дабі. Вартість кожного – більше мільйона євро. Їх виробляє німецька компанія Viseon

 

Тролейбуси забезпечують сполучення з університетом і студентським містечком, які розташовані біля Абу-Дабі. Місткість цих тролейбусів — 120 пасажирів, у них забезпечений доступ в інтернет через wi-fi.

 

Оскільки температура повітря в Еміратах часто перевищує 50 градусів тепла, на машинах встановлено подвійне тоноване скло, особливо потужні кондиціонери і повітряні завіси біля дверей.

 

 

                                                                              ***

 

У 2013 році у Швейцарії запустили тролейбус без проводів. Курсує у Женеві. Він не має контактних ліній електропередач. Тролейбус обладнали спеціальними акумуляторами, енергетичний запас яких відновлюється на зупинках за кілька секунд. Машина підключається до спеціальних пристроїв, поки входять і виходять пасажири.

 

 

                                                                              ***

 

В Японії і США є підземні тролейбусні лінії. У Японії підземні тролейбуси обслуговують гірський туристичний маршрут між містами Татеяма і Омата.

 

Всім знайоме метро і поїзди, що їздять в тунелі. Ще можна додати автомобілі, що їздять в тунелі. Складно уявити, але є й підземні тролейбуси.


 

В світі всього дві підземно-тунельні тролейбусні лінії, і обидві побудовані в Японії спеціально для обслуговування гірського туристичного маршруту між містами Татеяма і Оматі, що проходить через гору Тате в Японських Альпах.

 

Через найвищу частину гірського хребта японці вирішили пробити тунель, а щоб не забруднювати повітря, пустили по ньому екологічно чисті тролейбуси. Тунель досить довгий, декілька кілометрів.

 

Під землею проходить майже весь маршрут, за винятком станції Огисава, де 300 метрів перед тунелем проходять на відкритій місцевості. Цікаво, що у всій Японії відсутній тролейбусний транспорт, він використовується лише на цих двох ділянках екскурсійного маршруту.


 

                                                                              ***

 

Музей тролейбусного талончика у Києві 

Відкритий 2011 року єдиний у світі музей тролейбусного талончика має на меті показати усе розмаїття проїзних документів. Відвідувачі можуть побачити талончики різної форми і номіналу – на громадський транспорт і маршрутні таксі, сучасні та радянського зразка, є експонати з Росії, Білорусі, Польщі, Словаччини, Франції, Німеччини та інших країн. Наразі експонатів у приватному музеї кілька сотень, але колекція увесь час поповнюється. 

Деякі з них навіть привезли з інших материків! Проте гордістю колекції є унікальний талончик, якому 50 років.

Музей тролейбусного талончика у Києві повністю витриманий у стилі закладу. За своє коротке існування він уже встиг зібрати значну колекцію, яка незабаром, можливо, виросте до розмірів виставки. Усі талончики підписані тими, хто їх приніс, та зберігаються під склом. До речі, ви теж можете зробити внесок у в музейний фонд, єдина умова – такого квитка не має бути в експозиції. Того, хто принесе оригінальний експонат, пригощають безкоштовним бокалом пива.  Як доїхати Музей тролейбусного талончика розташований у приміщенні пабу «Траллебус» на вулиці Прорізній, 21, неподалік від Золотих воріт. Доїхати сюди можна на метро (станція «Золоті ворота») або маршрутними таксі №24А, 114А (зупиняються біля станції метро «Золоті ворота»). Години роботи пабу: з 7:00 до 2:00 (понеділок–четвер); з 7:00 до 5:00 (п'ятниця); з 14:00 до 2:00 (субота–неділя).

                                                                              ***

 

Створено найдовший автономний тролейбус у світі

 

 

Бельгійський виробник пасажирського транспорту VanHool представив на виставці автобусів Busworld у місті Котрейк (Бельгія) 20 жовтня 2017р. інноваційну модель міського тролейбуса.

Електричний автобус складається з трьох з'єднаних між собою частин, його загальна довжина сягає 24 м. В салоні може поміститися до 180 пасажирів. Таких довгих тролейбусів ще не було, хоча той же Van Hool виготовляє автобуси довжиною 24,8 м, а довжина автобуса-рекордсмена сягає 30 м.

Головна особливість новинки – можливість їздити не лише там, де прокладені лінії електропередач, але й на ділянках без них. Поки проводи з електрикою доступні, електробус не лише живиться для руху, але й заряджає власні акумуляторні батареї. Коли треба проїхати там, де мережі недоступні, витрачає енергію акумуляторів.

 

Виробник сподівається, що подібні транспортні засоби будуть альтернативою трамваїв. Адже вартість цих електробусів, як і їхні експлуатаційні витрати, нижчі, ніж рельсових транспортних засобів. На відміну від трамвая, електробусу не страшні ремонти доріг чи колій по маршруту. Він може об`їхати проблемну ділянку, використовуючи запас енергії акумуляторів.

 

                                                                                                ***

Сімферополь – Ялта – найдовший у світі тролейбусний маршрут

Протяжність найдовшого тролейбусного маршруту в світі становить 86 кілометрів, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.
Найдовший тролейбусний маршрут має номер 52. Тролейбуси цього маршруту курсують серед кримських гір із Сімферополя до Ялти. Цей маршрут вважається міжміським. Він пов’язує не тільки Сімферополь і Ялту. На його шляху є і Алушта – курортне місто на березі Чорного моря.

 

 

Перелік категорій громадян, які мають право безоплатного проїзду в комунальному транспорті м.Івано-Франківська

Пільги надані державою:

1.  Учасники бойових дій та особи прирівняні до них, в т.ч. учасники АТО.

2.  Інваліди війни I, II, III групи, прирівняні до них.

3.  Особа, яка супроводжує інваліда війни групи.

4.  Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1.

5.  Громадяни-учасники ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2.

6.  Діти, яким встановлено інвалідність, повязану з Чорнобильською катастрофою.

7.  Військовослужбовці строкової військової служби.

8.  Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, батьки.

9.  Військовослужбовці Національної гвардії України.

10.  Курсанти, що проходять військову службу (навчання) у вищих військових навчальних закладах, підрозділах, до присвоєння їм первинного офіцерського звання.

11. Інваліди III, III групи.

12. Інваліди по зору I, II групи.

13.  Дитина-інвалід.

14. Особа, яка супроводжує інваліда I групи або дитину-інваліда.

15.  Національна поліція України.

16.  Пенсіонери за віком.

17.  Ветерани.

18.  Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах.

19.   Діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння).

20.  Діти з багатодітних сімей.

21.  Реабілітовані громадяни.

Пільги надані містом:

22.    Учні загальноосвітніх навчальних закладів м.Івано-Франківська.

23.    Студенти вищих навчальних закладів денної форми навчання усіх рівнів акредитації -50% знижка на одноразовий квиток, тільки в тролейбусах

24.    Студенти професійно технічних навчальних закладів -50% знижка на одноразовий квиток, тільки в тролейбусах

24 березня 2018 року.          УВАГА!

Перекриття руху вплине й на роботу тролейбусних маршрутів.

Маршрути №2, №3 та №7 не працюватимуть з 13:00 до 17:00.      Маршрут №6 з 13:00 до 16:00 курсуватиме за схемою "АС-2 - Вокзал". 

19 березня 2018 року.          Коли в Україні зникнуть маршрутки? Урядовці та місцеві керівники дедалі частіше заявляють про намір відмовитися від маршрутних таксі і замінити їх комунальним транспортом. Франківські депутати 2018-тий навіть оголосили роком комунального транспорту і прийняли відповідну програму на 5-ть років. Тож ж що з цього вийде — знає Оксана Гуменяк.

 

19 березня 2018 року.          Про квітневі зміни маршрутної мережі у сюжеті від Галичина Івано-Франківське обласне телебачення.

 

27 лютого 2018 року.          Зима не відступає. Протягом тижня температуру повітря прогнозують від -10 до -20 градусів.

Такий період особливо негативно впливає на процес експлуатації тролейбусів.

 

01 березня 2018 року.           ДО УВАГИ ПАСАЖИРІВ!   

 2 квітня 2018 р. тролейбусний маршрут №6 отримає назву "Радіозавод" - "Європейська площа". Схема руху залишиться незмінною.

15 березня 2018 року.          Ось невелика візуалізація змін у мережі тролейбусних маршрутів.

З 2 квітня 2018 р. тролейбусний маршрут №3 отримає назву "Обласна лікарня" - "Родон". Маршрут №8 припине своє існування. 

01 березня 2018 року.           ДО УВАГИ ПАСАЖИРІВ!   

 2 квітня 2018 р. тролейбусний маршрут №6 отримає назву "Радіозавод" - "Європейська площа". Схема руху залишиться незмінною.